У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї було звершено соборну молитву з читанням Акафісту Святителю і Чудотворцю Миколаю

Середа, 14.06.2017 22:45

Днями до Камінь-Каширського краєзнавчого музею повернулася з реставрації ікона ХІХ ст. Святителя і Чудотворця Миколая архієпископа Мир Лікійських, поряд з якою презентували ще такі сакральні музейні пам`ятки: єпитрахиль ХІХ ст. і двосторонній лист невідомої особи до «улюбленого свого сімейства» 1870-1890 років.

На цю урочисту подію були запрошені священики Камінь-Каширського благочиння.

Директор музею Наталія Пась розповіла присутнім про те, що ікона «Святий Миколай» із Свято-Успенського храму с. Запруддя Камінь-Каширського району знаходилася в аварійному стані, тому була відправлена на дослідження і реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України в Києві. Майже три роки працювали фахівці над її збереженням: було закріплено фарбовий шар, видалено забруднення, поверхню вкрито спеціальними мастиками і лаками, не порушивши при цьому її автентичного вигляду.

Віднині відвідувачі музею мають змогу оглянути ікону святого Миколая – образ, який вже отримав статус меморіального, бо пов`язаний із історією проживання в селі Запруддя на початку ХХ століття  тітки Лесі Українки по батьковій лінії Олени Антонівни Тесленко-Приходько. Садиба знаходилась недалеко від сільської  церкви й сюди, без сумніву,  приходили члени Косачівської родини. Існують перекази, що вони навіть робили значні пожертви на цей храм. Хіба могла обійти образ святого Миколая Олена Пчілка, мати хворої на той час Лесі Українки, не піднісши молитов до св. Миколая-Чудотворця за здоров`я своєї доньки…

Цікава історія сталася під час реставраційних заходів ще одного музейного предмету – фелоні ХІХ ст.із Свято-Благовіщенської храму с. Раків Ліс: були знайдені зім`яті фрагменти аркуша, який представляв собою лист 1870-1890 років невідомої особи до «улюбленого свого сімейства». Із тексту довідуємося, що автор листа – людина побожна та благочестива і про його піклування церковними справами. Відреставрований аркуш також знайшов місце в експозиції музею.

В завершенні презентації місцевий благочинний протоієрей Стефан Михалюк очолив соборне служіння Молебню з читанням Акафісту до Святителя Миколая, з проханнями про молитовне заступництво цього великого угодника Божого перед Престолом Всевишнього.