В селі Грудки молитовно вшанували Небесного покровителя місцевого храму

Розміщено на Лис 22, 2017 в Новини | Коментарі Вимкнено до В селі Грудки молитовно вшанували Небесного покровителя місцевого храму

В селі Грудки молитовно вшанували Небесного покровителя місцевого храму

21 листопада в Свято-Михайлівському храмі с. Грудки з благословення Преосвященнішого Нафанаїла єпископа Волинського і Луцького було звершене урочисте соборне богослужіння з нагоди Престольного дня.

Божественну Літургію очолив місценний благочинний прот. Стефан Михалюк, якому співслужили священики Камінь-Каширського, ЛичинівськогоМихнівського та Любешівського благочинь Волинської єпархії Української Православної Церкви.

Село Грудки колись називалось Ольбле-Руське. Поселення має дуже древню історію.

На початку 16 століття воно належало князям Сангушкам і називалось Ільбле. Розташоване воно на східному березі Ольбського озера (як пише проф. Теодорович волості “Каменно-Коширской”), від Житомира 396 верст, від Ковеля – 50 в., від Каменя-Коширска 5 в.. Місцевисть була оточена густим дубовим, сосновим та іншим видом лісу, де водились дикі кабани, кози, лисиці та ведмеді.

У 18 ст. село належало деякий час католицькому Домініканському кляштору м. Каменя-Каширського, а на початку 20 ст.  було вже у власності казни, хоча деяка частина земель і сінокосів так і лишилась у власності костела.

В селі є храм на честь Святого Архістратига Міхаїла, побудований в 1771 році на кошти парафіян. Дерев’яний з дзвіницею в стороні. В 1870 дзвіниця була покрита металом і пофарбована. Церква стоїть в центрі села, хрестоподібна з 3-ма куполами. Побудована на старому кладовищі, де за переданям до 1771 року стояв старий невеликий храм. В 1862 році була піднята на кам’яний фундамент. Мала 5 дзвонів. Іконостас куплений в с. Доротище. Дарохранительниця з накладного срібла в 1891 році дарена Міністерством Внутрішніх Справ разом з срібнозолоченими Євхаристичними сосудами, які пропали після закритя церкви.

В 1961 році храм був закритим атеїстичною владою. Майже 30 років в ньому не звершувалось богослужінь.

В 1989 році знову відбулося освячення храму, яке звершив благочиний Камінь-Каширської округи прот. Феодосій Кристецький.

Першим настоятелем відновленого храму став нині вже спочилий свящ. Петро Черевко. З 1991 року настоятелем є протоієрей Анатолій Литвин.