Богослужіння Великої Суботи та свята Благовіщення у тимчасовому храмі Святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського

Розміщено на Кві 7, 2018 в Новини | Коментарі Вимкнено до Богослужіння Великої Суботи та свята Благовіщення у тимчасовому храмі Святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського

Богослужіння Великої Суботи та свята Благовіщення у тимчасовому храмі Святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського

Цьогоріч Велика Субота перед Великоднем припадає на 7 квітня, коли Українська Православна Церква відзначає свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Особливістю цього дня є поєднання богослужбових текстів Великої Суботи та свята Благовіщення.

“Шостого ж місяця був посланий від Бога Ангел Гавриїл у галілейське місто, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з мужем, на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви: Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Благословенна Ти між жонами. Вона ж, побачивши його, стривожилась від слів його і міркувала, що б то значило це привітання? І сказав їй Ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога; і ось, зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Іісус. Він буде великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його; і царствуватиме над домом Якова повік, і Царству Його не буде кінця. Марія ж сказала Ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і cила Всевишнього осінить Тебе; тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. Ось і Єлисавета, родичка Твоя, яку називають неплідною, і вона зачала сина в старості своїй, і їй вже шостий місяць, бо у Бога не зостанеться неспроможним ніяке слово. Тоді Марія сказала: Я – Раба Господня; хай буде Мені по слову твоєму. І відійшов від Неї Ангел”. (Лк.1:26-37), – так розповідає Євангеліє про подію Благовіщення Пресвятої Богородиці.

В часі Великої суботи православні християни молитовно згадують перебування Спасителя у гробі та зішестя Його душі до пекла.

Церква закликає не витрачати цей ранок на житейські турботи, натомість відвідати богослужіння, аби святкування наступаючого Великодня набуло свого справжнього, духовного змісту. Вранці в суботу всі вірні збираються до храму, для молитовного прославлення Христа-Спасителя за те, що Він Своїми Стражданнями та Смертю знову відкрив нам двері Раю. Після цього християни розходяться по домівках в очікуванні опівночі, щоби знову зібратися разом перед Престолом Божим вже під час Пасхального Богослужіння.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні чи планшеті!