Святкове богослужіння в день П’ятидесятниці в тимчасовому храмі святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського

Розміщено на Тра 27, 2018 в Новини | Коментарі Вимкнено до Святкове богослужіння в день П’ятидесятниці в тимчасовому храмі святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського

Святкове богослужіння в день П’ятидесятниці в тимчасовому храмі святого пророка Іллі м. Каменя-Каширського

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке ще називають Днем народження Церкви, був встановлений самими апостолами.

У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і серед язичників у всьому світі – “аж до краю землі” (Діян. 1:8).

Учні Христові щорічно святкували день П’ятидесятниці та заповідали згадувати його всім християнам (1 Кор. 16,8; Діян. 20,16). Вже у Постановах Апостольських (кн. 5, гл. 20) є пряма заповідь святкувати свято П’ятидесятниці: «Через десять днів після Вознесіння буває п’ятидесятий день від першого дня Господнього (Великодня), донині нехай буде великим святом. Бо в третю годину цього дня Господь Іісус послав дар Святого Духа».

27 травня 2018 р. в тимчасовому Свято-Іллінському храмі м. Каменя-Каширського було звершене урочисте богослужіння, яке очолив настоятель протоієрей Стефан у співслужінні клірика храму протоієрея Владислава.

Цього дня за давнім благочестивим звичаєм було освячене принесене вірянами пахуче зілля.

З давніх часів зберігається звичай на свято П’ятидесятниці прикрашати храми і житла зеленню (гілками дерев), рослинами та квітами. Цього звичаю дотримуються ще з часів старозавітної Церкви на свято П’ятидесятниці (Лев. 23,10-17; Числ. 28,26). Очевидно, так була прибрана і Сіонська горниця, де Дух Святий у день П’ятидесятниці зійшов на апостолів. З того часу за звичаєм апостолів і християни прикрашають храми та будинки зеленими гілками і квітами. Ці прикраси нагадують також ту священну діброву, де патріарх Авраам удостоївся прийняти Триєдиного Бога під виглядом трьох мандрівників (Бут. 18:1).

Разом з тим, дерева та квіти природи, що вічно оновлюється, вказують на таємниче оновлення душ віруючих силою Святого Духа та послуговують нагадуванням і закликом до духовного оновлення та християнського життя.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно та завжди у вашому телефоні чи планшеті!