Читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у тимчасовому Свято-Іллінському храмі м. Каменя-Каширського

Вівторок, 12.03.2019 11:45

“Згрішили ми, чинили беззаконня і несправедливість, не зберегли, не сповнили Твоїх заповідей, але до кінця не полиши нас, отців Боже!”, –  такі слова може сказати кожен із нас. Лунають вони у сьомому ірмосі Великого покаянного канону святого преподобного Андрія Критського, який є неперевершеним богослужбовим твором, темою якого є саме покаяння. Тому, згідно уставу Православної Церкви, цей покаянний Великий канон читається у дні Великого посту, а саме у перші чотири дні його першого тижня та у середу ввечері п’ятого тижня.

Літургічна поезія Великого канону яскраво поєднує різноманітні сюжети Святого Письма, розкриваючи тему усвідомлення людиною своєї гріховності і прагнення до очищення совісті через покаяння. Читання цього канону супроводжується земними поклонами при виконанні приспівів тропарів канону “Помилуй мене Боже, помилуй мене“.

Перша частина цього Великого покаянного канону святого преподобного Андрія Критського була прочитана у понеділок першого тижня Великого посту у тимчасовому Свято-Іллінському храмі м. Каменя-Каширського в часі Великого повечір’я, служіння котрого очолив настоятель протоієрей Стефан Михалюк.