“Діалог про віру” на “Район.Камінь-Каширський”: ЧИ СЛІД ВІДВІДУВАТИ ХРАМ ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ

Вівторок, 27.06.2017 14:18

В рамках рубрики Діалог про віру” священнослужителі нашого району відповідають на запитання читачів.

Цього разу читачі Район.Камінь-Каширський поцікавились, чи можна жінкам відвідувати храм під час місячних?

Відповідає: настоятель Свято-Петро-Павлівського храму села Підцир’я священик Сергій Михалюк.

«Думка про те, що жінці під час місячного очищення не можна відвідувати храм та бути присутньою під час богослужіння базується, зазвичай, на 15 главі Книги Левіт зі Священного Писання Старого Завіту.

Але Перший апостольський Собор постановив: «Бо угодно Святому Духові і нам не покладати на вас ніякого тягара більше, крім цього необхідного: утримуватися від ідоложертовного і крові, і удавленими, і блуду, і не робити іншим того, чого собі не бажаєте.» (Діян.15:28-29).

Традиція заборони на відвідування жінками храму в даний період, на мою думку, в першу чергу полягає у гігієнічній площині, але останнім часом ця проблема стала неактуальною з появою сучасних засобів гігієни.

На даний час багато жінок несуть різні послухи у храмі. Наприклад, співають чи навіть керують церковними хорами. Так ось, «особливі» дні, які відбуваються в них щомісяця, не є забороною для виконання даного послуху, і з благословення священика ці жінки бувають у храмі під час кожного богослужіння.

Тому особисто я притримуюсь тієї думки, що жінка, користуючись сучасними засобами гігієни, може бути присутня в храмі в будь-які дні свого життя, і разом із усіма вірними молитися до Всевишнього під час богослужінь».

– Деякі люди говорять, що під час місячних не варто підходити до ікон. Це правда?

«Це древній благочестивий звичай, який міцно ввійшов у церковну традицію. Так історично склалося, що в нашій місцевості жінки стараються виконувати його в обов’язковому порядку. Тому в дотриманні цього звичаю є навіть духовна користь: “Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать” (Як.4:6).

Район.Камінь-Каширський