Принесімо спочилим свою живу любов і молитву, а не шкідливе сміття!

Середа, 17.04.2024 11:00

Наближається Великдень, Пасха Господня, Воскресіння із мертвих Господа нашого Іісуса Христа. Традиційно, кожен старається в міру своїх сил і можливостей належно підготуватися до цього величного торжества, в часі святкування котрого православні християни не оминають своєю любов’ю та молитвою і тих, хто відійшов із цього земного життя до Вічності.

В передсвятковий час відбуваються прибирання кладовищ, і з року в рік збільшується обсяг різного сміття, котре наповнює територію спочинку наших покійних родичів. Левова частка всього того, що вивозиться із кладовищ на смітники, становить збір пластикових квітів і вінків, які в останні десятиліття стають все більш популярними у пересічних громадян, які приносять їх до могил.

Варто зауважити, що пластикові квіти та вінки становлять величезну небезпеку для навколишнього середовища та здоров’я людей. До їхнього складу входять токсичні речовини, які стають смертоносною отрутою, що виділяється в повітря при спалюванні та стає причиною різних захворювань, в тому числі і онкологічних. Ця “атрибутика”, що немає нічого спільного з вшануванням спочилих, стає сотнями, а то й тисячами тон шкідливої пластмаси, що потрапляє на смітники та століттями розкладається.

Йдучи на кладовище, краще принесімо не мертві квіти, а живі, що символізують собою нашу віру у Вічне життя. Кошти, що витрачаються на придбання пластику краще віддати бідним чи обездоленим, як пожертву за наших спочилих з молитовними проханнями Милості Божої для їхніх безсмертних душ.

Дуже важливо вже зараз розпочати викорінювати цю шкідливу традицію – засмічування кладовищ небезпечним пластиком, а також навчати цьому своїх дітей і внуків, щоби в майбутньому, коли Господь покличе нас у Вічність, наші могили не потопали в тому всьому смітті, яке, на превеликий жаль, наповнює по нашій вині сучасні кладовища!

Настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла с. Підцир’я протоієрей Сергій Михалюк

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!