Введення у Храм Пресвятої Богородиці у Свято-Михайлівському храмі села Гута-Боровенська

Вівторок, 06.12.2016 10:32

4 грудня Свята Православна Церква відзначає свято Введення до Єрусалимського Храму Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії.

Напередодні ввечері настоятельхраму протоієрей Олександр Кулик звершив у церкві святкову Всенічну. У своєму слові проповіді отець Олександр розповів про історю цього двунадесятого богородичного свята. Батюшка розповів, що цього дня згадується подія, коли юна Діва Марія – майбутня мати Христа Спасителя була введена до Єрусалимського Храму. Тоді Їй було три роки, і Її благочестиві батьки Йоаким та поспішили виконати дану Богу обітницю присвятити дочку на служіння Йому. Церковний переказ говорить, що іудейський первосвященик Захарія, побачивши духовними очима те, що маленька дівчинка стане Матір’ю очікуваного Месії, ввів її до найсвятішого місця Єрусалимського Храму – Святого Святих. До цього місця сам первосвященик мав право входити лише раз на рік, на свято Дня очищення.

Особливістю богослужіння цього свята є, зокрема, те, що з цього дня кожної Утрені коли співається Велике славослів’я, під час співу канону лунають катавасії – ірмоси канону свята Різдва Христового, перший з яких починається словами «Христос Раждається -славіте, Христос с Небес – срящіте». Отож, отець Олександр пояснив також чому свято Введення у Храм Пресвятої Богородиці пов’язане зі святом Різдва Христового, і є підготовчим до нього.

В цей вечір вперше, за традицією, було проспівано колядку, в якій прославляється Богомладенець Христос.

В сам день свята протоієрей Олександр Кулик звершив Божественну Літургію. У своєму слові проповіді батюшка розповів про значення події Введення Пресвятої Богородиці до
Єрусалимського Храму у домобудівництві спасіння Богом людства, про яке, зокрема, говорить і тропар свята: “Днесь благоволения Божия предображение и человеков спасения проповедание, в храме Божии ясно Дева является и Христа всем предвозвещает. Той же и мы велегласно возопиим: радуйся смотрения исполнение”.

Під час богослужіння була піднесена молитва – За мир в Україні. В цей святковий день до таїнства святої Євхаристії приступили понад 90 осіб. Після завершення Літургії отець Олександр виголосив проповідь, присвячену темі Різдвяного посту. Батюшка наголосив на великому значенні покаяння у житті православного християнина, а також нагадав вірним слова, що головним у піст є “не їсти один одного”.

Свято-Михайлівський храм с. Гута-Боровенська