На озері в селі Осівці було звершено чин Великого освячення води

Розміщено на Січ 19, 2019 в Новини | Коментарі Вимкнено до На озері в селі Осівці було звершено чин Великого освячення води

На озері в селі Осівці було звершено чин Великого освячення води

19 січня 2019 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, настоятель храму Святої великомучениці Параскеви села Осівці протоієрей Сергій Приходько на прохання місцевих парафіян звершив чин Великого освячення води на сільському озері.

Перед цим отець Сергій разом із кліриком протоієреєм Стефаном Киселем відправив уставні богослужіння в храмі, де також звершувався чин Великого освячення води.

Це богослужіння відомо ще з перших віків Християнства, і звершується в пам’ять Хрещення Господнього у водах Іорданських, коли Спаситель освятив водне єство. Під час Великого водосвяття єпископ або священик у особливій молитві, під час якої тричі виголошує “Велій єси Господи і чудна діла Твоя”, просить Господа освятити воду, щоби вона отримала благодать, благословення Іорданське, ставши джерелом нетління та зцілення від недуг душевних і тілесних.

“Сам убо, Человіколюбче Царю, пріиди і нині наитієм Святаго Твоєго Духа і освяти воду сію”, – також тричі молиться священик, благословляючи кожен раз воду. А наприкінці молитви він благословляє воду святим Хрестом, тричі занурюючи його у воду під спів тропаря Богоявлення.

Богослужіння Великого водосвяття, згідно Церковного уставу, звершується як напередодні Богоявлення, так і у сам день свята. Ця освячена богоявленська вода називається «Велика Агіасма» («агіасма» грецькою означає “освячена”), і є великою святинею церковною. Вона має надзвичайне благодатне значення, оскільки освячується молитвою і призиванням Святого Духа. Згідно благочестивого звичаю, цю свячену воду прийнято зберігати упродовж року.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно та завжди у вашому телефоні чи планшеті!