“Чи обов’язково жінці покривати голову, йдучи до храму?” Відповідь на запитання для газети “Полісся” від 26 вересня 2019 р. протоієрея Сергія Михалюка

Розміщено на Вер 27, 2019 в Новини, Публікації | Коментарі Вимкнено до “Чи обов’язково жінці покривати голову, йдучи до храму?” Відповідь на запитання для газети “Полісся” від 26 вересня 2019 р. протоієрея Сергія Михалюка

“Чи обов’язково жінці покривати голову, йдучи до храму?” Відповідь на запитання для газети “Полісся” від 26 вересня 2019 р. протоієрея Сергія Михалюка

Запитуємо у священника

“Доброго дня, шановна редакціє! Постійно читаю публікації в нашій районній газеті. Вважаю, що написані вони зі знанням справи, завше актуальні та висвітлюють правду без прикрас і спотворень. Особливо для мене цікавими є статті на релігійну тематику, насамперед, де ви бесідуєте зі священниками. З цих духовних розмов черпаю багато інформації, котра часто буває помічною в різних життєвих ситуаціях. Ось і нині хочу вирішити для себе одну дилему. Останнім часом у спільноті українських православних християн розгорілася жвава дискусія про те, чи обов’язково жінці, заходячи до храму, одягати хустку. Одні наполягають – таки потрібно, інші говорять, що дане правило стосується лише одружених, а незаміжні дівчата можуть й так. Ще хтось називає носіння хусток пережитком минулого, від якого слід давно відмовитися, бо праведність не залежить від того, з покритою головою молільниця чи ні. То як правильно? Вікторія“.

Відповідає настоятель Свято-Петро-Павлівського храму села Підцир’я протоієрей Сергій Михалюк.

– Мета відвідин православного храму – спільна молитва віруючих людей в часі богослужіння. Згідно Священного Писання, жінка має молитися з покритою головою, цього навчає святий апостол Павло в своєму Першому посланні до Коринфських християн, зокрема, про це йдеться в 11-ій главі.

У різних місцевостях існують відмінні традиції, котрі стосуються покривання голови особами жіночої статі. У нашому поліському краї так історично склалося, що і дівчата, і жінки відвідують богослужіння, покриваючи свої голови, в інших – з покритою головою до храму приходять тільки заміжні або вдови.

Варто зазначити, що головний убір для жінки – це символ покори та смирення в першу чергу перед Богом, Який “Гордим противиться, а смиренним дає благодать” (Як.4:6).

У всіх випадках потрібно намагатися поважати благочестиві традиції Церкви та православного народу, бо зі своїм уставом, як кажуть, до чужого монастиря не ходять.

Але, якщо людина вперше прийшла на богослужіння або у неї раптово виникло бажання зайти помолитися, відсутність хустки не повинне стати перепоною для спілкування з Богом у храмі. Тому постійні парафіяни мають з повагою та доброзичливістю ставитися до людей навіть у ситуаціях, коли їх зовнішній вигляд не відповідає традиції даної православної громади.

Не потрібно людину виганяти чи ображати. Але якщо все ж таки виникає непереборне бажання висловити зауваження, то треба зробити це так, щоби в того, кого це стосується, не втратилося бажання знову відвідати храм Божий.

Олександр ПРИЙМАК“Полісся” 26 вересня 2019 р.

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!