Храмове свято в селі Осівці

Вівторок, 12.11.2019 10:52

10 листопада вшановується пам’ять святої Великомучениці Параскеви, нареченої П’ятниця. Цей день є Престольним святом древнього православного храму в селі Осівці.

З благословення Високопреосвященнішого Нафанаїла архієпископа Волинського і Луцького в честь Храмового празника тут була звершена урочиста Божественна Літургія соборним чином, яку очолив благочинний Камінь-Каширського округу прот. Стефан Михалюк.

За богослужінням злагоджено співали два місцевих церковних хори, в яких беруть участь старші та молодші парафіяни.

Після завершення Божественної Літургії відбувся традиційний Хресний хід навколо храму. Були почитані чотири уривки зі святого Євангелія та окроплено богомольців свяченою водою.

Дерев’яна церква в ім’я святої Великомучениці Параскеви побудована у 1774 році на кошти прихожан. У 1777 році храм був освячений.

У 1875 році храм перекритий із дерев’яної покрівлі на жерстяну. У 1883 році прихожанами побудована при храмі нова дерев’яна дзвінниця.

Новий іконостас в три яруси  встановлений прихожанами у 1894 році. У 1896 році церква зовні пофарбована.

Належала Свято-Параскевська церква  до парафії села Грудки

Пережив храм різні лихоліття, війни та атеїстичні часи. Він вистояв, і сьогодні є памяткою архітектури. Храм увесь час діяв, звершувалось богослужіння. Священослужителі сіяли Слово Боже у серця людські, і недаремно, адже віра в осівецьких прихожан і посьогодні тверда і непохитна. Люди дякують своїм наставникам та памятають про них.

У різний час настоятелями церкви були священники:

Лівіцький-Борщевський Сергій (1925р.);

Ціхоцький;

Коровіцький;

Прасовський Роман (1936р.);

Галінковський Михайло (1948-1958р.);

Ярощук Петро (1958-1968р.).

7 років не було постійного священника. Доїжджали Зосімович з Ворокомле, Михалевич Косьма з Верхів, Кристецький Феодосій з Каменя-Каширського.

Дуда Іван (1975-1989 р.);

Черевко Петро (1989-1991 р.);

Литвин Анатолій (1992-1993 р.);

Геналюк Віктор (1994-1997 р.).

З місяця лютого 1997 року знову настоятелем є прот. Петро Черевко, який трагічно загинув у травні 2007 року.

Настоятелем поставлений молодий священник Сергій Кисель племінник покійного отця Петра.

З 2011 р. настоятелем був прот. Стефан Кисель, який згідно прохання у 2013 р. призначений кліриком цього ж храму.

З 2013 р. настоятелем призначений прот. Сергій Іванович Приходько.

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!