Донька священника, ризикуючи власним життям, рятувала хворих під час пожежі

Розміщено на Лис 24, 2019 в Новини, Публікації | Коментарі Вимкнено до Донька священника, ризикуючи власним життям, рятувала хворих під час пожежі

Донька священника, ризикуючи власним життям, рятувала хворих під час пожежі

Вночі 20 вересня 2019 р. у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі сталася масштабна пожежа, котра охопила дах та верхній поверх будівлі. Про це було повідомлено в різних ЗМІ, і читачі з полегшенням дізнавалися про те, що, дякуючи медперсоналу, тоді не з’явилося жодного постраждалого.

Черговою по частині тієї ночі була капітан медичної служби Таїсія Криворучко – донька священника УПЦ, настоятеля храму села Залаззя Любешівського району протоієрея Миколая.

Тієї страшної ночі Таісія разом із  підпорядкованим медперсоналом зуміли так організувати евакуацію хворих, що в результаті їхнього жертовного подвигу ніхто не постраждав.

Непросто було батькам благословляти доню у 2015 р. на військову службу, але їхня щира молитва стала тим покровом, який беріг Таїсію в зоні проведення АТО і в подальшому виконанні присяги на вірність народу України.

На даний час капітан Таісія Криворучко проходить службу на посаді начальника неврологічного відділення. В минулому навчання у Дніпропетровській медичній та Українській військово-медичній академіях, перебування у медичній роті в 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді.

На сайті Район. Луцьк розміщено інформацію про події нічної пожежі в госпіталі:

Медичний персонал зміни складався з 11 осіб. Чергування загалом проходило спокійно. Останній обхід по відділеннях Таїсія проводила о 21.00.

“Ніякого запаху диму чи інших передумов, які б мене насторожили, не помітила. О 22.00 закриваються всі входи на територію госпіталю. Десь після другої години ночі, коли я перебувала у черговому кабінеті, до мене забіг пацієнт з палати навпроти, і повідомив, що почув тріск і запах диму, що, можливо, в нас пожежа. Я побігла за ключем від запасного виходу, що виходить у дворик будівлі, адже тільки там можна спостерігати госпіталь з усіх сторін. На даху побачила вже інтенсивне полум’я і дим. Обдзвонила всі відділення, щоб медичні сестри розпочали евакуацію пацієнтів, паралельно давши команду повідомити про пожежу Державну службу з надзвичайних ситуацій“, – розповідає Таїсія.

Капітан Криворучко зазначила, що дуже оперативно спрацювали медсестри у терапевтичному, хірургічному та травматологічному відділеннях. Там перебували лежачі післяопераційні пацієнти.

Таких у нас було 7 чоловік. На щастя нікого не було у реанімації. Без паніки їх поклали на носилки і вони були евакуйовані. У кожному відділенні є пожежний розрахунок, який складається з військовослужбовців контрактної, строкової служби, які вже йдуть на виписку, тобто тих людей, яких медична сестра може покликати на допомогу“, – каже капітан медичної служби.

До гасіння пожежі залучили 12 пожежних машин. Техніку довелося викликати навіть із сусідніх райцентрів. Боротьбу з вогнем вели пів сотні рятувальників на кількох ділянках. Будівля, у якій розташовується госпіталь, є старовинною і має дах з дерев’яною основою, що і стало причиною миттєвого займання.

Швидко приїхала перша пожежна машина. В той же час вогонь почав розповсюджуватися далі по площі покрівлі і пожежникам стано ясно, що однією машиною тут не обійтись. Я показувала рятувальникам всі підходи і під’їзди до госпіталю. Дуже швидко унеможливилась евакуація через центральний вхід, тому що там диміло і падало. Почали виходити через запасні. Евакуація зайняла від сили хвилин п’ятнадцять, після чого всі 71 пацієнт вже були у безпеці“, – додає Таїсія.

Того дня на лікуванні у закладі перебували 92 пацієнти, 21 з яких – на денному стаціонарі, тобто ті, які не потребують цілодобового лікарського нагляду. Всіх евакуйованих розподілили у обласному госпіталі ветеранів війни, у міській інфекційній та обласній клінічній лікарнях.

Хтось питає, чи був якийсь страх чи переляк? Та не було такого. В першу чергу думаєш про хворих, про правильну евакуацію, щоб ніхто не залишився у госпіталі, щоб нікого не привалило, щоб ніхто не надихався димом. Це треба робити якомога швидше. Коли думаєш про це все, то нема вже ніякого страху. Робиш, то й все. Життя та здоров’я людей є понад усе“, – резюмує Криворучко.

Напередодні Дня захисника України капітана Таїсію Криворучко нагородили медаллю “За жертовність і любов до України”.

“Під час пожежі у госпіталі вона не побоялася сама заходити у палаючі приміщення. Саме завдяки її чітким діям евакуація відбулася у найкоротший термін. Також вдалося зберегти медичне обладнання та документацію, завдяки чому стало можливим практично без перешкод продовжити подальше лікування пацієнтів, які на той момент перебували на лікуванні у госпіталі. Я думаю, це вартує не тільки медалі, а й ордену, тож мусимо відмітити такий подвиг”, – зазначив голова “Спілки воїнів АТО Волині” Олександр Серватович, який вручив дівчині цю високу відзнаку.

Приклад доньки священника Таісії Криворучко яскраво свідчить, що попри всіляки нісенітниці, що розповсюджуються деякими недобросовісними ЗМІ щодо духовенства УПЦ, в сім’ях священнослужителів виховуються справжні християни та щирі патріоти своєї Батьківщини, котрі дієво виконують слова Спасителя про те, що нема більшої від тієї любові, коли хто ладен життя своє покласти за інших (Див. Ін.15:13).

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!