На церковному подвір’ї, котре належить Свято-Іллінській православній громаді УПЦ м. Каменя-Каширського, було звершено Чин освячення закладного каменя в основу нового храму

Вівторок, 18.06.2019 02:00

Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі” (Пс.126:1), –  такі слова ще задовго до Різдва Христового були проголошені святим царем, пророком і псалмопівцем Давидом. “Без мене не можете робити нічого” (Ін.15:5), лунають в євангелії слова Самого Спасителя.
Кожен православний християнин, який присвятив себе служінню Богу, будь-яку справу розпочинає з молитви до свого Творця, не є винятком з цієї благочестивої традиції початок будівництва церковної споруди. Необхідно знати, що храм може засновувати тільки правлячий архієрей чи з його благословення уповноважений ним священник.
В молитвах, які звучать в цьому особливому богослужінні, що звершується при закладці каменя в храмову основу,  всі присутні моляться, щоби Господь зберіг будівничих неушкодженими, а основу храму зберіг непорушною та досконалим показав Дім для славословлення Божого.
Традиційно в часі спільної молитви декілька разів згадується той святий в честь якого засновується храм, в даному випадку це святий пророк Ілля, котрого вже не одне століття вважають небесним покровителем Каменя-Каширського.  На місці, де буде розміщений святий Престол, ставиться хрест, який символізує те, що тут буде звершуватися свята Євхаристія – Таїнство Тіла і Крові Христа-Спасителя.
З благословення Преосвященного Нафанаїла єпископа Волинського і Луцького на церковному подвір’ї знищеного вогнем пожежі храму святого пророка Божого Іллі 17-го червня 2019 року, в День Святого Духа, було звершено Чин закладки нового храму, котрий звершив благочинний протоієрей Стефан Михалюк, якому співслужили настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла села Підцир’я протоієрей Сергій та клірик місцевої Свято-Іллінської парафії протоієрей Владислав.
Разом із освяченим каменем в основу храму була покладеня пам’ятна капсула, в котрій зберігається надпис про те, що “У цей день в Ім’я Отця і Сина, і Святого Духа був заснований новий храм в честь і пам’ять святого пророка Іллі при Предстоятелі Української Православної Церкви Блаженнішому Онуфрії митрополиті Київському і всієї України, при святительстві Преосвященного Нафанаїла єпископа Волинського і Луцького, при служінні настоятеля протоієрея Стефана та клірика протоієрея Владислава”.
4 роки минуло відтоді, як відбулося займання Свято-Іллінського храму. За цей період православній громаді довелося змінити 4 тимчасових місця звершення богослужінь.
Без ропоту, в молитві, при величезному терпінні парафіяни разом зі своїми священниками займалися посильною працею, що була спрямована на отримання від державних органів необхідних дозволів і документів для будівництва нового храму на древньому церковному подвір’ї та закупівлі будівельних матеріалів.
Настоятель парафії протоієрей Стефан в завершенні цього особливого богослужіння вкотре просив прощення у всіх присутніх за те, що в часі його служіння вогнем пожежі був знищений древній храм і висловив сподівання на те, що з Божою допомогою, при підтримці небайдужих парафіян у скорому часі буде побудований новий Дім Божий, де не одне покоління Камінь-Каширців молитовно прославлятиме Милосердного Господа.
Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!