У Великому Обзирі молитовно відзначили 13-ту річницю відкриття місцевого храму Преображення Господнього

Вівторок, 18.06.2019 12:33

Ще у 1695 році в селі Великий Обзир був побудований православний храм, який  освятили в честь Преображення Господнього.

На будівництво церковної споруди виділили кошти громада та тогочасний власник села. До нашого часу дійшли відомості, що храм була збитий з грубих колод, покритий гонтою. На куполі знаходився невеликий металевий хрест.

Навколо церкви був навіс, так зване „опасення”. Парафія вважалася бідною, так зокрема під час богослужінь віряни користувалися дерев’яними підсвічниками. Дзвіниця мала п’ять дзвонів.

У 1874 році церковцю розібрали, натомість побудували нову. Кошти збирали всією громадою за ініціативи священника Палладія Львовича. Будівля храму стояла на кам’яному фундаменті, покрита оцинкованою жерстю, мала один купол. Після кількарічної перерви храм знову став діяти з 1927 р.

Починаючи з ХІХ ст. парафіяльними священниками були В. Н. Проневич, А. Якович, І. Ф. Ярмошевич, М. Копачевський, П. А. Львович.

З 1946 року – П. А. Барановський. Членами церковного активу обиралися П. С. Лищук, Р. Д. Заєць, І. Д. Заєць, пізніше – С. Гетьманчук. Старостами за останні десятиліття були М. Т. Заєць, В. Є. Турчик.

Храм зняли з реєстрації у 1961 р., відновлене парафіяльне життя вже було в часі Незалежності України.

29 серпня 1998 р. Архієпископ Волинський і Луцький Ніфонт благословив утворення громади Української Православної Церкви в селі Великий Обзир. Перед цим на свято Преображення Господнього 19 серпня в селі були зібрані збори, головою котрих був священник Павло Камець.

В скорому часі розпочалося будівництво нового храму. 1 липня 2004 р. настоятелем храму був призначений священник Михайло Кулакевич. Спочатку богослужіння відбувалися в одній із кімнат місцевого дитячого садочку.

17 червня 2006 р. храм  освятив блаженної пам’яті нині спочилий митрополит Ніфонт,  була відслужена перша Божественна Літургія.

На даний час в храмі проводяться уставні богослужіння, утворено Недільну школу, яку проводить настоятель священник Сергій Кацевич, признаений на цю посаду в 2014 році.

17 червня 2019 р. з благословення Преосвященного Нафанаїла єпископа Волинського і Луцького з нагоди 13-ої річниці відкриття храму тут було звершено урочисте соборне богослужіння, котре очолив благочинний Камінь-Каширської округи протоієрей Стефан Михалюк, якому співслужили запрошені на свято священники.

В часі Божественної Літургії зі словом проповіді до присутніх богомольців звернувся клірик кафедрального храму Всіх святих землі Волинської м. Луцька протоієрей Петро Базюк.

В завершенні богослужіння отець благочинний передав парафіянам вітання та благословення правлячого архієрея – єпископа Нафанаїла та побажав у доброму здоров’ї з Божою допомогою жити справжнім християнським життям, єднаючись зі Спасителем в Таїнстві Євхаристії під склепіннями цього храму Господнього.

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!