Священник Камінь-Каширського благочиння взяв участь в урочистому захороненні воїнів Другої світової війни

Субота, 30.11.2019 13:25

Останки ще 23-х воїнів радянської армії, що полягли під Ковелем у 1944 році, було віднайдено членами пошукового загону «Відродження», повідомляє сайт Володимир-Волинської єпархії УПЦ.

Пошуковці-волонтери, котрих очолює герой України, учасник АТО, полковник Вадим Дорофеєнко, є на сьогодні єдиними на Волині, хто займається пошуком та перепохованням загиблих в роки Другої світової війни.

Від початку військових захоронень у 2012 році на висоті Ведмежій, що в урочищі Мар’їно, з пошуковим загоном «Відродження» тісно співпрацюють ковельські священики Української Православної Церкви та члени братства преподобного Сергія. Разом готують місця під наступні погребіння, разом беруть участь в урочистих заупокійних богослужіннях та спільно доглядають за могилами. 

Ось і в п’ятницю, 29 листопада, у Воскресенському кафедральному соборі православні священники Ковеля на чолі зі старшим благочинним округи протоієреєм Володимиром Ровінським звершили заупокійне богослужіння перед гробами з останками віднайдених воїнів. Серед священнослужителів був присутній клірик Камінь-Каширського благочиння настоятель міського храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Юрій Михайлов. Духовенство та члени пошукового загону на руках понесли з храму в останню путь визволителів рідного краю. 

На військовому кладовищі процесію вже чекали небайдужі ковельчани, серед яких були як сивочолі свідки лихоліття Другої світової війни, так і юні школярі, котрих батьки та духовні отці навчили шанувати минуле і вірити в майбутнє. Нажаль, сред членів пошукового загону не було його командира – Вадима Дорофеєнко. Під час виконання бойового завдання на сході України полковника було поранено і він лікується у військовому госпіталі. За підготовку захоронення відповідав його заступник – майор Григорій Максименко.

Захоронили воїнів у свіжих могилах з простими солдатськими обелісками. Та, немовби піднявшись від землі, невідомі солдати знову стали у чіткий стрій захисників народу України – ставши небесними покровителями. І кожен, хто брав участь у захороненні і спільній молитві, відчував, що стояв на місці батька і матері полеглого, дружини та сина, друга та військового товариша.

Серед двадцяти трьох захоронених, ім’я одного воїна вдалося встановити – це молодший лейтенант Севастьянов Василь Якович, 1918 року народження. У квітні 1944-го, коли Василь загинув визволяючи Ковель, йому ще й не виповнилося 26 років. Члени пошукового загону розповіли присутнім на погребінні, що під час розкопок, на власні очі вчергове переконувалися у надзвичайній мужності і незламності полеглих перед лицем ворога і смерті. 

Обставини цього захоронення склалися так, що традиційний військовий салют, котрий належало б віддати полеглим воїнам, довелося замінити багатоголосим, одностайним і гучним співом усіх присутніх «Вічная пам’ять» і в тому розпізнали певний сенс – нехай так воно і буде! Вічна пам’ять подвигу вашому, мужні воїни-визволителі, у небайдужих людських серцях.

Скорботно-урочистий захід закінчився, як і заведено серед українців, поминальною трапезою. Жінки, парафіянки ковельських храмів, почастували присутніх на погребінні бутербродами з гарячим чаєм.

Прес-служба Ковельського благочиння

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!

Заупокійна молитва на могилі Воїна АТО Сергія Склезя

Понеділок, 25.11.2019 23:05

25 листопада 2014 р. в зоні проведення АТО на посту, під час обстрілу шахти “Ольховатська” під Дебальцево героїчно загинув, виконуючи свій обов’язок по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України Воїн Сергій Склезь.

Оримавши молитовне благословення від благочинного Камінь-Каширського округу протоієрея Стефана Михалюка, Сергій мужньо захищав Батьківщину у складі Волинського тербатальйону, несучи службу на крайньому рубежі передової на Дебальцівському плацдармі.

Отецю Стефану 27 листопада 2014 р. довелося очолювати Чин відспівування свого загиблого парафіянина, за упокій безсмертної душі котрого в той день молилися 15 священників і незліченна кількість людей, які зібрались у Свято-Іллінському храмі та на церковному подвір’ї, щоби провести Захисника Батьківщини в останню земну путь.

25 листопада 2019 р. побратими загиблого Сергія зібралися біля його могили на центральному кладовищі м. Каменя-Каширського, де настоятель міського храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Юрій Михайлов звершив заупокійну молитву за Воїна Сергія та всіх полеглих за Незалежність і територіальну цілісність України.

Після завершення поминального богослужіння всі разом, хто був на кладовищі, відвідали батьків покійного Сергія, підтримавши їх молитовно та морально, висловлюючи велику вдячність за виховання Сина-Героя.

Вічная пам’ять…

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!

 

 

Архієпископ Нафанаїл освятив новозбудований храм в селі Олексіївка

Неділя, 24.11.2019 22:52

24 листопада, в Неділю 23-ю після П’ятидесятниці, у день пам’яті мученика Віктора Дамаського, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл освятив храм та звершив Божественну літургію у селі Олексіївка Камінь-Каширського благочиння, повідомляє “Православна Волинь”.

Владиці співслужили настоятель місцевого храму прот. Богдан Андрійчук та благочинний округу прот. Стефан Михалюк, настоятель Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич) та клірики Волинської єпархії.

На Малому вході архієпископ Нафанаїл відзначив високою церковною нагородою настоятеля храму  – митрою.

Під час богослужіння владика разом з духовенством й прихожанами піднесли соборну посилену молитву за мир в Україні та за єдність світового Православ’я.

Після завершення Літургії керуючий Волинською єпархією нагородив грамотою прихожан, жертводавців та будівельників, з допомоги яких храм вдалося звести за досить короткий час.

Своєю чергою, настоятель храму отець Богдан владиці за візит та радість спільної молитви в новоосвяченому храмі.

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!

Донька священника, ризикуючи власним життям, рятувала хворих під час пожежі

Неділя, 24.11.2019 19:05

Вночі 20 вересня 2019 р. у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі сталася масштабна пожежа, котра охопила дах та верхній поверх будівлі. Про це було повідомлено в різних ЗМІ, і читачі з полегшенням дізнавалися про те, що, дякуючи медперсоналу, тоді не з’явилося жодного постраждалого.

Черговою по частині тієї ночі була капітан медичної служби Таїсія Криворучко – донька священника УПЦ, настоятеля храму села Залаззя Любешівського району протоієрея Миколая.

Тієї страшної ночі Таісія разом із  підпорядкованим медперсоналом зуміли так організувати евакуацію хворих, що в результаті їхнього жертовного подвигу ніхто не постраждав.

Непросто було батькам благословляти доню у 2015 р. на військову службу, але їхня щира молитва стала тим покровом, який беріг Таїсію в зоні проведення АТО і в подальшому виконанні присяги на вірність народу України.

На даний час капітан Таісія Криворучко проходить службу на посаді начальника неврологічного відділення. В минулому навчання у Дніпропетровській медичній та Українській військово-медичній академіях, перебування у медичній роті в 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді.

На сайті Район. Луцьк розміщено інформацію про події нічної пожежі в госпіталі:

Медичний персонал зміни складався з 11 осіб. Чергування загалом проходило спокійно. Останній обхід по відділеннях Таїсія проводила о 21.00.

“Ніякого запаху диму чи інших передумов, які б мене насторожили, не помітила. О 22.00 закриваються всі входи на територію госпіталю. Десь після другої години ночі, коли я перебувала у черговому кабінеті, до мене забіг пацієнт з палати навпроти, і повідомив, що почув тріск і запах диму, що, можливо, в нас пожежа. Я побігла за ключем від запасного виходу, що виходить у дворик будівлі, адже тільки там можна спостерігати госпіталь з усіх сторін. На даху побачила вже інтенсивне полум’я і дим. Обдзвонила всі відділення, щоб медичні сестри розпочали евакуацію пацієнтів, паралельно давши команду повідомити про пожежу Державну службу з надзвичайних ситуацій“, – розповідає Таїсія.

Капітан Криворучко зазначила, що дуже оперативно спрацювали медсестри у терапевтичному, хірургічному та травматологічному відділеннях. Там перебували лежачі післяопераційні пацієнти.

Таких у нас було 7 чоловік. На щастя нікого не було у реанімації. Без паніки їх поклали на носилки і вони були евакуйовані. У кожному відділенні є пожежний розрахунок, який складається з військовослужбовців контрактної, строкової служби, які вже йдуть на виписку, тобто тих людей, яких медична сестра може покликати на допомогу“, – каже капітан медичної служби.

До гасіння пожежі залучили 12 пожежних машин. Техніку довелося викликати навіть із сусідніх райцентрів. Боротьбу з вогнем вели пів сотні рятувальників на кількох ділянках. Будівля, у якій розташовується госпіталь, є старовинною і має дах з дерев’яною основою, що і стало причиною миттєвого займання.

Швидко приїхала перша пожежна машина. В той же час вогонь почав розповсюджуватися далі по площі покрівлі і пожежникам стано ясно, що однією машиною тут не обійтись. Я показувала рятувальникам всі підходи і під’їзди до госпіталю. Дуже швидко унеможливилась евакуація через центральний вхід, тому що там диміло і падало. Почали виходити через запасні. Евакуація зайняла від сили хвилин п’ятнадцять, після чого всі 71 пацієнт вже були у безпеці“, – додає Таїсія.

Того дня на лікуванні у закладі перебували 92 пацієнти, 21 з яких – на денному стаціонарі, тобто ті, які не потребують цілодобового лікарського нагляду. Всіх евакуйованих розподілили у обласному госпіталі ветеранів війни, у міській інфекційній та обласній клінічній лікарнях.

Хтось питає, чи був якийсь страх чи переляк? Та не було такого. В першу чергу думаєш про хворих, про правильну евакуацію, щоб ніхто не залишився у госпіталі, щоб нікого не привалило, щоб ніхто не надихався димом. Це треба робити якомога швидше. Коли думаєш про це все, то нема вже ніякого страху. Робиш, то й все. Життя та здоров’я людей є понад усе“, – резюмує Криворучко.

Напередодні Дня захисника України капітана Таїсію Криворучко нагородили медаллю “За жертовність і любов до України”.

“Під час пожежі у госпіталі вона не побоялася сама заходити у палаючі приміщення. Саме завдяки її чітким діям евакуація відбулася у найкоротший термін. Також вдалося зберегти медичне обладнання та документацію, завдяки чому стало можливим практично без перешкод продовжити подальше лікування пацієнтів, які на той момент перебували на лікуванні у госпіталі. Я думаю, це вартує не тільки медалі, а й ордену, тож мусимо відмітити такий подвиг”, – зазначив голова “Спілки воїнів АТО Волині” Олександр Серватович, який вручив дівчині цю високу відзнаку.

Приклад доньки священника Таісії Криворучко яскраво свідчить, що попри всіляки нісенітниці, що розповсюджуються деякими недобросовісними ЗМІ щодо духовенства УПЦ, в сім’ях священнослужителів виховуються справжні християни та щирі патріоти своєї Батьківщини, котрі дієво виконують слова Спасителя про те, що нема більшої від тієї любові, коли хто ладен життя своє покласти за інших (Див. Ін.15:13).

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!

Заупокійна поминальна молитва

Неділя, 24.11.2019 14:05

В неділю 24 листопада в храмах Камінь-Каширського благочиння були звершені поминальні молитви за упокій душі Блаженнішого Митрополита Володимира, якому напередодні виповнилося б 84  роки, та за невинно заморених жертв Голодоморів минулого століття.

Присутні в храмах віряни молилися на заупокійних богослужіннях, тримаючи в своїх руках запалені свічі.

Вічная пам’ять та Царство Боже всім, за кого в цей день линули щирі молитви до Престолу Всевишнього.

Читайте наші новини у Facebook або Тelegram чи Viber : швидко, зручно та завжди у вашому смартфоні!