Вечір до дня пам’яті Святителя Миколая у Недільній школі при Спасо-Преображенському храмі села Великий Обзир

Середа, 21.12.2016 14:13

19 грудня Православна Церква вшановує великого угодника Божого – святителя Миколая
архієпископа Мир Лікійських чудотворця. Цей святий є чи не найулюбленішим у нашому
народі, а особливо любить святого Миколая малеча – адже в день його пам’яті, згідно благочестивого звичаю, діти отримують подарунки.

18 грудня, напередодні дня пам’яті святого Миколая, настоятель Спасо-Преображенського храму священик Сергій Кацевич провів тематичний вечір для вихованців місцевої Недільної школи.

Батюшка нагадав юним вірянам про життя і подвиги святителя Миколая. Він розповів, що Святитель Миколай народився у місті Патари провінції Лікія у Малій Азії приблизно у 270 році в християнській родині. З юних літ він відрізнявся побожністю і особливою добротою, і згодом його дядько, єпископ міста Патари рукоположив Миколая у пресвітера, тобто священика.

З часом Миколай був рукоположений у єпископа, ставши архієпископом Мир Лікійських – міста, що було адміністартивним центром Лікії. Архієпископ Миколай, як оповідає його житіє, відрізнявся особливим милосердям, допомагав бідним і нужденним.

Його батько був власником кораблів, отож, отримавши багатий спадок, Миколай мав для благодійності усі можливості. Одним із його відомих благодійних вчинків була допомога
сусіду, який розорився, і у розпачі навіть готовий був, будучи язичником, змусити трьох своїх дочок заробляти гроші, продаючи своє тіло для гріховних справ. Вночі архієпископ Миколай потайки вкинув у будинок сусіда маленький мішок із великою сумою грошей, і робив він так тричі. Останнього разу сусід наздогнав його і палко почав дякувати за допомогу. Таким чином, чоловік зміцнив своє матеріальне становище і згодом видав дочок заміж.

Життепис святого Миколая розповідає, що він взагалі мав звичкою потайки «підкидати»
кошти тим, хто потрапив у скруту.

На згадку про ці історії з життя святителя Миколая, власне, і пішов звичай дарувати подарунки до дня його пам’яті, які, згідно традиції дарують малечі. З пізнього Середньовіччя цей звичай дійшов до наших днів, і був також приурочений до Різдвяних свят.
У свою чергу, вихованці недільної школи підготували для вечора святкову програму – вони читали віршики та співали пісні на прославлення великого угодника Божого святителя Миколая.